Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


EL-PUK Sp. z o. o.

Korytko kablowe perforowane


Zadaniem instalacji elektrycznych jest przeprowadzanie prądu elektrycznego z jednego miejsca do drugiego. Podczas ich projektowania, należy dokładnie przemyśleć przestrzeń, z której zasilanie będzie pobierane oraz sposób prowadzenia kabli czy drutów. Pomocne w tym są specjalne korytka, przeznaczone do przewodów instalacyjnych, będące nowocześniejszą alternatywą dla rur osłonowych, wykorzystywanych w przeszłości. Spotyka się je w:

  • zakładach przemysłowych i produkcyjnych,
  • halach magazynowych,
  • fabrykach,
  • instytucjach,
  • galeriach handlowych.

Tego typu korytka elektroinstalacyjne znajdują się w instalacjach infrastruktury podziemnej. Najprościej mówiąc, są to poziomie podpory, w których umieszcza się przewody różnych typów. Chronią przed pęknięciami oraz innymi uszkodzeniami kabli, dzięki czemu działają one w pełni niezawodnie. Sprawdzają się w przypadku kabli światłowodowych, telekomunikacyjnych i energetycznych, choć niektórzy wykorzystują je podczas tworzenia sieci korytarzy kolejowych.

Najpowszechniejsze jest korytko kablowe perforowane tworzone z metalu, które można zamówić na stronie elpuk.com.pl. Odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością na pękanie i może być wykorzystywane w przestrzeniach o kwaśnym środowisku glebowym. Konstrukcje te są stosowane w celu zabezpieczania dłuższych sieci telekomunikacyjnych i występują w niewygórowanych cenach. Niektórzy  zamawiają modele z tworzyw sztucznych lub blach pełnych o doskonałych właściwościach wytrzymałościowych. Odznaczają się solidnością wykonania i żywotnością.

Zaletą proponowanych korytek jest prosta budowa i niewielkie ryzyko zniszczenia. Są one w stanie przeprowadzać kilka kabli jednocześnie, a nabyć je można w wielu szerokościach i długościach. Korytka te można łączyć z wieszakami, uchwytami oraz specjalnymi rozgałęzieniami, co zwiększa ich funkcjonalność. Dają szansę prowadzenia infrastruktury podziemnej w kierunku wertykalnym. Ostateczna cena takich produktów zależy od materiału, z jakich je stworzono oraz od ich grubości.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.elpuk.com.pl
Dodano: 2021-01-05
Telefon: 42 211 88 01
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Adres: Kościelna 15
Kod pocztowy: 95-050

Źródła:
https://www.elpuk.com.pl/index.php/pl-PL/produkty/trasy-kablowe/korytka-kablowe
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trasa_kablowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Korytko_kablowe

Podobne Firmy

TURBO STAR MAŁGORZATA CIESEK
ul. 92430 Łódź, Jana Onufrego Zagłoby 18
AMW Logistics
ul. 92332 Łódź, Piłsudskiego 143
ARTFOL Sp. z o. o. s.k.
ul. 97300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, ODDZIELNA 14