Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Biocent Sp. z o.o.

Separator koalescencyjny | Biocent Sp. z o.o.


Podczas deszczu z dróg i autostrad spłukiwania jest woda, która zawiera szkodliwe substancje i zawiesiny, takie na przykład jak ropopochodne związki. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o zakłady przemysłowe, w których wykorzystuje się te substancje, stacje benzynowe czy myjnie samochodowe. Miejsca te są zobowiązane do wstępnego oczyszczania wody, zanim trafi ona na przykład do zbiorników wodnych. Służy do tego między innymi separator koalescencyjny, którego zadaniem jest odseparowanie cząsteczek oleju z wody.

Zasada działania separatora oparta jest na zjawisku sedymentacji i flotacji wspomaganych zjawiskiem koalescencji, czyli łączenia się drobnych cząsteczek oleju w większe. Dzięki temu separator taki wychwytuje substancje ropopochodne i zatrzymuje je w części separacyjnej. Większe cząstki jako lżejsze od wody unoszą się na powierzchni, tworząc warstwę filmu olejowego, natomiast oczyszczona z nich woda odprowadzana jest do kanalizacji zasyfonowanym odpływem.

Największym producentem różnego rodzaju separatorów jest firma ze strony biocent.com.pl znana z tego, że dysponuje doskonałym biurem projektowym, w którym powstają najważniejsze urządzenia. Następnie inny dział przystępuje do produkcji i należy wiedzieć, że wszystkie podzespoły i urządzenia produkowane są w tym samym zakładzie. Warto także wspomnieć doskonałym parku maszynowym i o wykwalifikowanej załodze zaangażowanej w sprawy firmy.

Wśród dostępnych w ofercie urządzeń przepływowych do zabudowy i wolnostojących można znaleźć między innymi separatory koalescencyjne:

  • z betonu,
  • z betonu z osadnikiem,
  • z betonu, z by-pasem,
  • z betonu, z by-pasem i osadnikiem,
  • z tworzywa GRP,
  • z tworzywa GRP z osadnikiem,
  • z tworzywa GRP z by-pasem i osadnikiem,
  • z tworzywa PEHD z osadnikiem
  • z tworzywa PEHD z osadnikiem i komorą pomp,

a także osadniki betonowe i osadniki z GRP. Dostępne jest tu także wyposażenie dodatkowe, wśród którego są między innymi alarmy substancji ropopochodnych i osadów, włazy żeliwne, nadstawy betonowe GRP lub PEHD, włazy szczelne do wypełnienia kostką brukową lub płytkami, jeżeli separator montowany jest pod posadzką.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://biocent.com.pl
Dodano: 2020-11-01
Telefon: 517466370
Miejscowość: Lublin
Adres: Do Dysa 5
Kod pocztowy: 20-149

Źródła:
https://biocent.com.pl/separatory-weglowodorow/


Podobne Firmy

Wąsowska Małgorzata - Usługi Transportowe
ul. 21200 Parczew, Wierzbówka 66
Gabinet Medycyny Estetycznej
ul. 20801 Lublin, Żołnierska 7
KOMATZ - Agregaty malarskie
ul. 20824 Lublin, aleja Warszawska 150