Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


JLT Jadżyn Legal & Tax

Podatek VAT w Niemczech


Wiele młodych osób obawia się założenia firmy ze względu na nieznajomość przepisów. Największe wątpliwości budzą obowiązki skarbowe i rejestracja podmiotu jako płatnika, a następnie prawidłowe dopełnianie wymogów i odprowadzanie składek. To zawsze jest wyzwanie dla początkujących, a jeszcze większa trudność spotyka te podmioty, których właściciele zamierzają działać za granicą. Zadania nie ułatwia fakt, że podatek VAT w Niemczech nie jest jednolity. Przyszli przedsiębiorcy często nie wiedzą, który próg obowiązuje w ich przypadku czy jak postarać się o skorzystanie z mniejszej stawki. A warto o to powalczyć. Standardowa wysokość to bowiem 19%, podczas gdy uprzywilejowana wynosi 7%. Różnica jest duża, co przekłada się na notowanie realnych zysków. 

Możliwość objęcia korzystniejszym opodatkowaniem jest ściśle kodyfikowana przez zapisy ustawy, która wyszczególnia, jakie towary i usługi objęte są zniżkami. Co jednak zrobić, kiedy nie dysponuje się rozległą wiedzą dotyczącą niemieckich przepisów? 

Na szczęście na rynku działają przedsiębiorstwa, które świadczą pomoc w zakładaniu własnego biznesu, rejestrowaniu płatnika oraz staraniu się o przydzielenie stawki VAT. Do współpracy zaprasza polski zespół doświadczonych fachowców, którzy prowadzą firmę JLT Jadżyn Legal & Tax. Specjaliści proponują przejęcie całego procesu, wypełnienie wniosku, skompletowanie wszystkich dokumentów oraz ich złożenie w imieniu klienta. To świetne wyjście w sytuacji, kiedy osoba starająca się o rejestrację w urzędzie skarbowym nie zna dostatecznie języka obcego, by poradzić sobie z zawiłościami administracyjnymi. 

Grupa ta cieszy się samymi pozytywnymi opiniami, które można znaleźć w sieci. Kontrahenci, którzy zlecili prowadzenie swoich spraw, podkreślają zarówno w pełni profesjonalną obsługę i dobrze przebiegającą komunikację, jak i atrakcyjny cennik. Pracownicy tej kancelarii zajmują się także procesami związanymi z odzyskiwaniem nadpłaconych podatków, a także rozliczają dotychczasowe należności i przygotowują zeznania. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://jadzynlt.pl/
Dodano: 2020-07-19
Telefon: 577 797 964
Miejscowość: Poznań
Adres: Piekary 6
Kod pocztowy: 60-823

Źródła:Podobne Firmy

Ekoprodet
ul. 61245 Poznań, Os. Rusa 45
TreeDental
ul. 62200 Gniezno, Józefa Bilskiego 2
Schedpol Sp. z o. o. Sp. k.
ul. 64400 Międzychód, Przemysłowa 2