Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


PTERODAKTYL Cezary Kowalski

PTERODAKTYL Cezary Kowalski • Pasta daktylowa


W trosce o zdrowie i figurę coraz więcej osób szuka zdrowych zamienników niezdrowych produktów. Prostym przykładem jest zamiana cukru na pastę daktylową. Dodaje ona daniom nie tylko słodyczy, ale również wzbogaca o drogocenne składniki odżywcze. Jakie jeszcze zalety posiada ten produkt?

 

Egzotyczna słodycz

 

Daktyle to o wiele lepszy sposób na dosładzanie potraw niż tradycyjny cukier. Ten ostatni stanowi bowiem jedynie źródło energii, nie dostarczając organizmowi żadnych wartości w postaci witamin czy minerałów. Z kolei daktyle zawierają różnorodne składniki, które są korzystne dla samopoczucia i zdrowia. W ten sposób pasta daktylowa stanowi źródło:

 

  • witamin, w szczególności tych z grupy B,

  • związków mineralnych takich jak potas czy żelazo,

  • antyoksydantów w tym korzystnej dla wzroku luteiny,

  • błonnika.

 

Daktyle pomimo tego, że są niezwykle słodkie, zawierają znacznie mniej kalorii niż tradycyjne słodziki. Średnio ich wartość energetyczna w 100 gramach wynosi 290 kcal, czyli dwa razy mniej niż w przypadku cukru.

 

Kto powinien zastanowić się nad wyborem daktyli?

 

Tego typu produkty są przeznaczone dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Zgodnie z badaniami daktyle mają właściwości korzystne dla nerek i żołądka. Poza tym wykazują działanie chroniące przed rozwojem nowotworów czy stanów zapalnych. Poprawiają także ogólną odporność organizmu. Ich zaletą jest również fakt, że cechują się znaczną słodyczą. Stanowią sposób na polepszenie codziennej diety bez konieczności rezygnowania z ulubionego smaku. Ten produkt idealnie nadaje się do przygotowywania domowych słodyczy, ciast, deserów czy śniadań.

 

Jakiego producenta wybrać?

 

W ofercie sklepu pterodaktyl.com.pl znajdują się wyroby z wysokiej jakości daktyli. Odznaczają się one wyjątkowym smakiem i aromatem. Poza tym są produkowane zgodnie z filozofią zero waste – pestki daktyli zostają zmielone, a następnie wykorzystane jako pożywienie dla zwierząt. Wiele z produktów z ich oferty można zamrażać. Warto już teraz zapoznać się z różnorodnym asortymentem na bazie smacznych i świeżych daktyli.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://pterodaktyl.com.pl/
Dodano: 2019-06-03
Telefon: +974 55 795 107
Miejscowość: Warszawa
Adres: Williama Szekspira 2
Kod pocztowy: 01-913

Źródła:Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b