Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


S-Time

Jak wygląda pomiar czasu na zawodach?


Biegi uliczne oraz przełajowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli przeróżnych grup wiekowych. Organizacja imprez masowych jest dosyć skomplikowana i czasochłonna. Niestety przy sporej liczbie uczestników nietrudno o błędy, szczególnie w kwestii pomiaru czasów poszczególnych zawodników. Wszelkie pomyłki czy awarie sprzętów zadecydują o opinii na temat organizatora wydarzenia oraz podważą uczciwość przeprowadzonych zawodów. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór właściwego systemu pomiarowego i podjęcie współpracy z doświadczonym usługodawcą.

Pomiar ręczny z wykorzystaniem tradycyjnego stopera aktualnie się nie sprawdza, szczególnie podczas organizacji imprez masowych. W większości przypadków stosowany jest elektroniczny pomiar czasu na zawodach, w którym zawodnicy są wyposażani w specjalne chipy (jednorazowe lub wielorazowego użytku) przyczepiane do koszulki, buta lub naklejki z numerem startowym. Jest to tzw. system pasywny. Natomiast istnieje również system aktywny, który z kolei (ze względu na precyzję pomiaru) sprawdza się głównie przy wyścigach samochodowych, motocross lub enduro.

Na stronie s-time.pl można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat działania oraz wykorzystania obu systemów. Firma od lat współpracuje z organizatorami wydarzeń sportowych, zapewniając niezbędny sprzęt pomiarowy oraz wiele innych akcesoriów, takich jak m.in. dmuchana bramka „META”, pistolet startowy, podium, zegary czy telebimy. Małopolska marka zajmuje się również projektowaniem i drukiem numerów startowych, przygotowaniem plakatów promujących imprezę sportową oraz komunikacją z zawodnikami i kibicami w mediach społecznościowych. Ponadto przedsiębiorstwo dysponuje specjalną platformą do rejestracji i dokonywania e-płatności przez zawodników. 

Wszystkie wykorzystywane sprzęty pochodzą od znanych producentów, m.in. szwajcarskiej marki FDS-TIMING oraz Race Result i MICROGATE. Poza systemem pasywnym i aktywnym firma stosuje także specjalne fotokomórki w sportach indywidualnych. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://s-time.pl
Dodano: 2024-01-12
Telefon: 734 830 996
Miejscowość: Szczawnica
Adres: Flisacka 24B
Kod pocztowy: 34-460

Źródła:
https://s-time.pl/elektroniczny-pomiar-czasu/Autor: Alan Zalewski


Podobne Firmy

Zielone Tarasy
ul. 30004 Kraków, aleja Juliusza Słowackiego 64
Caterin Group
ul. 31982 Kraków, Jana Pawła II 188
PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.
ul. 32084 Mników, Mników 389