Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Wake up skin

Kosmetyki do peelingu - co warto wiedzieć?


Złuszczanie, polegające przede wszystkim na usuwaniu obumarłych komórek skóry i zrogowaceń, ale też na dogłębnym oczyszczaniu, to jeden z najważniejszych zabiegów dla cery. Potrzebuje go skóra każdego rodzaju, nawet naczynkowa czy trądzikowa, trzeba tylko dobrze dobrać preparat do jej rodzaju oraz potrzeb. Dobre kosmetyki to podstawa, choć ważne jest też, by sięgać po nie systematycznie.

Jak dobierać kosmetyki do peelingu?

Kierować trzeba się przede wszystkim rodzajem skóry. Podstawy podział to na peelingi mechaniczne, posiadające trące drobinki, nieraz dość ostre, i enzymatyczne. Te drugie są delikatniejsze, nie mają ostrych drobinek, pochodzących np. ze zmielonych pestek owoców, lecz proszki bądź kwasy, na przykład owocowe, rozpuszczające martwe komórki skóry czy zanieczyszczenia. Dzięki temu skóry nie trzeba trzeć, co pozwala uniknąć jej podrażniania, a także, w przypadku cery trądzikowej, rozprzestrzeniania zarazków. W przypadku problematycznej cery, na przykład naczynkowej, peeling można też wykonywać rzadziej - jeśli problemów nie ma, najlepsze efekty daje złuszczanie co 2-3 dni.

Jaka postać?

Na rynku można znaleźć wiele preparatów tego rodzaju. Można dobrać je do swych potrzeb czy do wygody użytkowania. Nie przepadając za zabiegami i rytuałami pielęgnacyjnymi można na przykład postawić na żel do codziennego mycia twarzy, który zapewnia lekkie złuszczanie, nie dopuszczając do nadmiernego rogowacenia ujść gruczołów łojowych, co ogranicza powstawanie niedoskonałości. Jeśli zaś nie ma się nic przeciwko zabiegom w domowym zaciszu, można postawić na maskę złuszczającą. Pośrednią opcją są peelingi np. w żelu, którymi masuje się twarz. Kosmetyki takie można znaleźć na stronie wakeupskin.pl.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://wakeupskin.pl/
Dodano: 2023-11-25
Telefon: 577314074
Miejscowość: Polkowice
Adres: Górników 14
Kod pocztowy: 59-100

Źródła:
https://wakeupskin.pl/pl_PL/products-list/wszystkie-kategorie/pielegnacja/peelingi


Podobne Firmy

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje
ul. 54130 Wrocław, Horbaczewskiego 49
Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska
ul. 93213 Łódź, Kossaka 9
greentex24
ul. 50505 Wrocław, Nyska 61a