Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


bomedica

Hipertensjolog z Poznania - jakie metody stosuje w leczeniu nadciśnienia?


Nadciśnienie tętnicze jest problemem, który dotyka osób w różnym wieku. Może przyczyniać się do występowania nieprawidłowości dotyczących narządów, takich jak serce, mózg, naczynia krwionośne i nerki. Do innych czynników sprzyjających hipertensji należą wiek, niewłaściwa dieta, stosowanie używek, mało aktywny tryb życia oraz nadmierny stres. 

Na stronie bomedica.com.pl oferuje swoje usługi hipertensjolog, który przyjmuje niedaleko Poznania. Zajmuje się on leczeniem nadciśnienia. Problemu tego nie należy bagatelizować, gdyż może prowadzić do poważnych nieprawidłowości takich jak niewydolność serca, miażdżyca, zawał lub udar mózgu. Specjalista zajmuje się osobami dorosłymi i dziećmi. Oferuje diagnostykę oraz leczenie przyczyn schorzeń tętniczych. Do jego zadań należy także rozpoznawanie oraz terapia powikłań naczyniowo-sercowych i narządowych. Mogą one pojawić się w przebiegu chorób nerek, tarczycy i nadnerczy. Często dotykają osób, u których zdiagnozowano guzy endokrynologiczne oraz obturacyjny bezdech senny. Leczenie zachowawcze należy do najczęściej wykorzystywanych metod stosowanych w przypadku pacjentów zmagających się z hipertensją. Osoby chore powinny prowadzić prawidłowy tryb życia, zadbać o właściwą wagę ciała, codzienną dietę i aktywność fizyczną oraz unikać sytuacji stresowych. Ważne, by zaprzestać stosowania używek. W przypadku, kiedy tego typu działania okazują się bezskuteczne, konieczne jest zastosowanie leczenia farmakologicznego. Dzięki niemu można zmniejszyć ryzyko zawału serca i innych poważnych konsekwencji hipertensji. Ważne jest także dokonywanie regularnych pomiarów ciśnienia krwi.

Choroba niedokrwienna serca, udar mózgu i miażdżyca to tylko niektóre z powikłań nieleczonego nadciśnienia tętniczego. Ten poważny problem zdrowotny jest nieprawidłowością, która dotyka osób w różnym wieku. Schorzenie to może występować nawet u dzieci i młodzieży. Do niepokojących symptomów, które powinny skłonić do wizyty u hipertensjologa, należą bóle i zawroty głowy, szum w uszach, zmęczenie, kołatanie serca, bóle w okolicach klatki piersiowej, duszności i bezsenność. Pod szczególną opieką lekarską powinny znaleźć się również pacjenci z cukrzycą, po udarach oraz z zespołem metabolicznym i niewydolnością nerek. Są oni szczególnie narażeni na występowanie hipertensji.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://bomedica.com.pl/
Dodano: 2023-09-15
Telefon: 607068888
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 5
Kod pocztowy: 62-081

Źródła:
https://bomedica.com.pl/poradnia/hipertensjologia-poznan/


Podobne Firmy

Ekoprodet
ul. 61245 Poznań, Os. Rusa 45
TreeDental
ul. 62200 Gniezno, Józefa Bilskiego 2
Schedpol Sp. z o. o. Sp. k.
ul. 64400 Międzychód, Przemysłowa 2