Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Centrum Medyczne MEDGEN

Czy w Warszawie dostępna jest diagnostyka boreliozy?


Chorobą, która corocznie zabiera tysiące istnień ludzkich, a innym przysparza niewyobrażalnych cierpień, jest rak. Nie dziwi zatem, że pragnąc się przed nim chronić, wiele osób decyduje się na wykonanie badań w kierunku tej choroby. Szukają one placówek wykonujących badania w poszukiwaniu genu potencjalnie przyczyniającego się do rozwoju nowotworów. 

Placówkę, która wykonuje testy genetyczne, można znaleźć na stronie medgen.pl. Badania te są kierowane przede wszystkim do osób, które są zagrożone ryzykiem rozwoju nowotworów dziedzicznych, takich np. jak rak:

  • jajnika,
  • piersi,
  • jelita grubego.

W centrum zdrowia z podanej strony zatrudnieni są także lekarze specjaliści, do których można zgłaszać się na konsultacje.

Wykonywane w tej placówce testy polegają na analizie materiału genetycznego DNA i ewentualnym wykryciu zmian i nieprawidłowości nie tylko w genach, ale i w chromosomach. Zawarta w badanym materiale informacja może określić, czy dana osoba ma predyspozycje do zachorowania na nowotwór, natomiast nie odpowie jednoznacznie czy rzeczywiście tak będzie, ani kiedy może się to wydarzyć. Wskazaniem do wykonania testów jest wystąpienie choroby nowotworowej w rodzinie.

Wiele osób zada sobie w tym momencie pytanie, czy w takim razie warto wykonywać takie testy. Jest to indywidualna sprawa każdego człowieka, jednak poznanie wyniku badania, w którym odkryto mutację w genach potwierdzającą skłonność do zachorowania, z pewnością skłoni taką osobę do profilaktyki, a co za tym idzie, wczesnego wykrycia ewentualnych zmian. Co więcej, może ona zgłosić się do jednego z programów profilaktycznych w wybranym centrum onkologicznym.

Poza testami genetycznymi w siedzibie centrum w Warszawie dostępna jest diagnostyka boreliozy. Ta podstępna choroba nie daje jednoznacznych objawów, a osoby zakażone bakteriami przenoszonymi przez kleszcze często leczone są na mnóstwo innych chorób. Wykonanie zwykłych, dostępnych w przychodniach testów, takich jak oznaczenie przeciwciał IgM i IgG, zwłaszcza w przypadku tzw. późnej boreliozy, nie zawsze są miarodajne. Ze względu na liczne powikłania, nawet wielonarządowe, w przypadku braku celowanego leczenia, rozsądne jest poddanie się specjalistycznym badaniom w kierunku chorób odkleszczowych.

Osoby zainteresowane testami genetycznymi, diagnostyką boreliozy czy innymi, zaawansowanymi badaniami laboratoryjnymi znajdą dane do kontaktu na stronie centrum.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://medgen.pl/pl
Dodano: 2023-08-25
Telefon: 501 377 150
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a
Kod pocztowy: 02-954

Źródła:
https://www.medgen.pl/pl/badanie-chorob-odkleszczowych


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b