Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Jasna Psychoterapia

Jak wygląda psychoterapia ADHD w Warszawie?


Obecnie diagnozuje się bardzo wiele zaburzeń psychologicznych - u dzieci oraz osób dorosłych. W tym drugim przypadku nierzadko postawienie diagnozy oznacza poznanie problemu, z jakim dany człowiek i jego bliscy zmagali się przez wiele lat. Dużo słyszy się zwłaszcza o autyzmie, który faktycznie występuje często i przybiera rozmaite formy, co powoduje, że nieraz przez długi czas trudno jest go rozpoznać. Częstym problemem jest też jednak ADHD.

Na pewno każdy słyszał o tym zaburzeniu. Jest ono kojarzone przede wszystkim z dziećmi, kilkuletnimi i w wieku szkolnym, nad którymi trudno jest zapanować, gdyż mają problem z koncentracją, są niezwykle ruchliwe, hałaśliwe i przez to mają na przykład problemy z nauką, ale też z nawiązywaniem relacji. Warto jednak pamiętać, że z tego schorzenia mającego podłoże genetyczne się nie wyrasta, stąd pomocy mogą potrzebować zarówno wykazujące jego objawy dzieci, jak i dorośli - wszak oni także mogą mieć ADHD, nierzadko diagnozowane dopiero w okresie dojrzałości. Jak wygląda pomoc?

Przede wszystkim - czy jest ona konieczna? Oczywiście zaburzenie to może mieć różne nasilenie, ale jego istnienie na pewno nie jest sytuacją łatwą, ponieważ objawia się nie tylko brakiem koncentracji, co stwarza problemy w szkole, w nauce, a potem także w pracy, ale też wybuchowością, a nawet agresją. W dodatku osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej często nie są w stanie przewidywać konsekwencji swoich działań czy też wyciągają pochopne wnioski, co może mieć naprawdę złe skutki, zwłaszcza w wieku dorosłym. Podjęcie odpowiednich działań jest zatem niezbędne, a co więcej, nierzadko potrzebna jest nie tylko psychoterapia. W nasileniu objawów przydaje się też farmakoterapia, na przykład stosowanie leków uspokajających i wyciszających - choćby kiedy dziecko albo człowiek dorosły dopuszczają się agresji.

Poza tym opisana na stronie jasnapsychoterapia.pl psychoterapia ADHD w Warszawie może obejmować pomoc dla rodziców i całych rodzin, co nierzadko jest bardzo pomocne. Wiele osób ma problem ze zrozumieniem istoty tego schorzenia i może przez to źle oceniać dziecko czy dorosłego, myśląc na przykład, że jest to osoba leniwa, złośliwa, nieposłuszna, wykazująca brak woli. Tymczasem jej problemy z brakiem koncentracji czy ruchliwość nie są bynajmniej jej winą lecz wynikiem istnienia zaburzenia. Istotne jest, by to zrozumieć i wdrożyć odpowiednie działania.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://jasnapsychoterapia.pl
Dodano: 2023-06-24
Telefon: 538458111
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleje Jerozolimskie 99
Kod pocztowy: 02-001

Źródła:
https://jasnapsychoterapia.pl/terapia-adhd-warszawa/


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b