Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.

Czym jest pozbawienie władzy rodzicielskiej?


Na barkach każdego rodzica spoczywa konieczność zapewnienia dziecku jak najlepszej opieki. Zaniedbywanie tego obowiązku może wiązać się z ryzykiem wejścia na drogę sądową oraz dążenia przez jednego z partnerów do ograniczenia lub całkowitego pozbawienia władzy rodzicielskiej. Sprawy te bywają trudne, ponieważ wiążą się z emocjami, dlatego warto wiedzieć, że istnieją kancelarie świadczące pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria Prawa Rodzinnego Noriet, której przedstawiciele współpracują z klientami o różnych potrzebach. Wyjaśniają, czym jest władza rodzicielska, z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie dziecka oraz w jakich sytuacjach sąd decyduje o odebraniu go rodzicom i umieszczeniu w placówce opiekuńczej.

Rodzice mają obowiązek zajmować się dziećmi do chwili osiągnięcia przez nich pełnoletności. Sprawują pieczę nie tylko nad nimi, ale też nad ich majątkiem, a na dodatek decydują o miejscu zamieszkania, leczeniu, edukacji, metodach wychowawczych czy wydatkach. Oczywiście pozbawienie władzy rodzicielskiej musi zostać odpowiednio uargumentowane. Zazwyczaj jest ono ogłaszane przez sąd w momencie, gdy jeden z partnerów nie jest w stanie zajmować się dzieckiem ze względu na odbywanie kary pozbawienia wolności, wyjazd z kraju oraz brak zainteresowania synem czy córką, zaginięcie lub stwierdzenie choroby psychicznej, stwarzającej zagrożenie dla otoczenia.

Sądy ogłaszają pozbawienie władzy rodzicielskiej również na skutek rozpijania małoletnich, stosowania wobec nich przemocy fizycznej lub psychicznej, wykorzystywania seksualnego bądź zmuszania do wykonywania pracy ponad siły. Może ono dotyczyć zarówno jednego z partnerów, jak i obydwojga rodziców, przykładowo na skutek rażących zaniedbań, prowadzących do problemów zdrowotnych czy unikania obowiązku edukacji.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://noriet.pl/
Dodano: 2023-03-17
Telefon: 22 870 66 46
Miejscowość: Warszawa
Adres: Grochowska 217
Kod pocztowy: 04-077

Źródła:
https://noriet.pl/pozbawienie-i-ograniczenie-wladzy-rodzicielskiej-co-to-oznacza-w-praktyce/


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b