Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Macromedica Centrum Medyczne

Wszystko, co musisz wiedzieć o badaniu USG tarczycy w Warszawie


Tarczyca, jak większość narządów w ciele człowieka, może zostać zaatakowana przez nowotwór. Sposobem na szybkie jego wykrycie są regularne badania profilaktyczne. Sprawdź, jakie są przesłanki do jego wykonania i jak przebiega badanie USG tarczycy.

Jakie są przesłanki do wykonania badania USG tarczycy w Warszawie?

Tarczyca to jeden z narządów w organizmie człowieka, którego wielkość w stosunku do roli, jaką pełni, może być bardzo zwodnicza. Znajduje się w okolicach szyi i ma kształt podobny do motyla z rozpostartymi skrzydłami. Właśnie długość tych części tarczycy jest poddawana ocenie podczas badania za pomocą ultrasonografu.

W przeciwieństwie do np. badań piersi, wskazania do przeprowadzenia diagnostyki tarczycy powinny być poprzedzone badaniami laboratoryjnymi. Do najczęstszych wskazań do wykonania USG tarczycy zaliczamy:

  • podejrzenie nowotworu,
  • objawy nadczynności,
  • objawy niedoczynności,
  • diagnostyka chorób tarczycy,
  • widoczne powiększenie narządu,
  • problemy z przełykaniem lub duszność,
  • nieprawidłowe poziomy hormonów podczas diagnostyki laboratoryjnej.

Tarczyca odpowiada za produkcję trzech hormonów: kalcytoniny, trójjodotyroniny oraz tyroksyny. Są one odpowiedzialne za przemianę materii w tkankach i narządach, a także za działanie gruczołów płciowych, układu nerwowego oraz układu sercowo-naczyniowego.

Badanie USG tarczycy w Warszawie – przebieg

Jak w przypadku większości badań ultrasonograficznych, również USG tarczycy jest przeprowadzane metodą bezinwazyjną. Do badania w placówce Macromedica nie musisz się w żaden sposób specjalistycznie przygotowywać. Jeśli nie chcesz musieć rozbierać się w gabinecie, włóż takie elementy garderoby, które odsłonią dekolt i umożliwią lekarzowi dostęp do miejsca, gdzie znajduje się narząd.

Badanie USG tarczycy nie jest długie. Lekarz przed diagnostyką przeprowadzi wywiad, a następnie nakłada specjalny żel na szyję i porusza ultrasonografem w celu wykrycia ewentualnych powiększeń czy niejednorodnej struktury. Całe badanie trwa zwykle około 10 minut, w zależności od tego, czy lekarz będzie chciał zbadać także okoliczne organy, np. węzły chłonne.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://macromedica.pl/
Dodano: 2023-02-04
Telefon: 22 841 06 79
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754

Źródła:
https://macromedica.pl/usg-tarczycy-warszawa/


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b