Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski

Pomoc w ustaleniu opieki nad dzieckiem - jaki adwokat mający biuro w Legnicy?


Decyzja o rozwodzie pociąga za sobą konieczność ustalenia wielu innych kwestii. Priorytetem jest uzgodnienie między pragnącymi zakończyć swój związek małżonkami, jak będzie wyglądać opieka nad małoletnimi członkami rodziny. Dotyczy ona zarówno dzieci biologicznych, jak i przysposobionych. Większość rodziców, mając na względzie dobro swoich potomków, stara się dojść do porozumienia, podchodząc do tematu w sposób racjonalny, uwzględniający potrzeby wszystkich zainteresowanych, jednak nie jest to norma. Nierzadko podczas rozmów na temat polubownego przyznania opieki emocje są na tyle intensywne, że strony  nie potrafią osiągnąć zadowalającego kompromisu bądź w sposób świadomy sabotują wysiłki współmałżonka. W takiej sytuacji niezbędne jest zatrudnienie adwokata. Jego zadaniem jest ochrona interesów klienta, obejmująca również jego dzieci.

Ważnym aspektem pracy prawnika jest wystąpienie w imieniu strony o środki finansowe, niezbędne do zapewnienia materialnego bytu. Jeżeli współmałżonek celowo uchyla się od łożenia na rodzinę, adwokat może wystąpić o sądowne wyegzekwowanie należności lub złożyć w imieniu swojego klienta wniosek do funduszu alimentacyjnego o wypłatę świadczeń. 

Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnika, dobrze jest znaleźć kancelarię w swojej najbliższej okolicy. Pozwoli to na szybki i bezproblemowy kontakt, co jest bardzo istotne w sprawach związanych z opieką nad dziećmi. Biuro w Legnicy, ogłaszające się na stronie internetowej adwokatmichalski.com, świadczy wsparcie osobom z terenu miasta i okolic w zakresie ustalania władzy rodzicielskiej, zarówno na drodze mediacji, jak i sądowej. Pełna lista podejmowanych przez pracowników czynności jest dostępna online.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://adwokatmichalski.com/
Dodano: 2023-01-09
Telefon: 603121704
Miejscowość: Legnica
Adres: Adama Mickiewicza 1a
Kod pocztowy: 59-220

Źródła:
https://adwokatmichalski.com/wladza-rodzicielska


Podobne Firmy

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje
ul. 54130 Wrocław, Horbaczewskiego 49
Kancelaria adwokacka Adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska
ul. 93213 Łódź, Kossaka 9
greentex24
ul. 50505 Wrocław, Nyska 61a