Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Culiinaria Italiana

Warszawa – kuchnia włoska w oryginalnej wersji


Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Słynie z makaronów, pizzy i wina. Istnieje wiele różnych włoskich restauracji, ale to lokal Culiinaria serwuje prawdziwie autentyczną włoską kuchnię, opartą na oryginalnych składnikach.

Włoska uczta zaczyna się zazwyczaj od przystawek. Antipasti obejmują płyty serowe, sałatki, kosze chlebowe z różnymi oliwkami i smarowidłami, mieszane warzywa, wędliny i inne. Jeśli chodzi o wybór dań głównych, dominują różnego rodzaju makarony, risotto oraz pizza. Najchętniej wybierane odmiany makaronów to spaghetti, ravioli, gnocchi, lasagne, linguine oraz fettuccine. Risotto może być przyrządzone w wersji mięsnej lub wegetariańskiej. Tradycyjna włoska potrawa, pizza, jest przygotowywana zgodnie z dwoma stylami: rzymskim lub neapolitańskim. Osoby gustujące w frutti di mare powinny spróbować kałamarnicy oraz małż podawanych w różnych kombinacjach, między innymi z dodatkiem makaronu lub ryżu. Te produkty są zawsze świeże. Włochy słyną również z doskonałych win, które powinny być dopasowane do typu spożywanego posiłku. W wyborze odpowiedniego trunku z chęcią pomoże kelner. Na zakończenie posiłku proponowana jest karta deserów, w której znajdują się tradycyjne włoskie lody oraz tiramisu.

Wszystkie dania są przygotowywane przy wykorzystaniu oryginalnych składników pochodzących z Włoch. Dzięki temu kuchnia włoska w Warszawie pozwala choć na chwilę przenieść się w myślach na Półwysep Apeniński. Menu jest stale wzbogacane o nowe propozycje, aby restauracja mogła dalej zaskakiwać swoich klientów. Warto próbować nowości z karty, jako że często występują w nich niecodzienne połączenia smaków, które pozwalają doświadczyć czegoś zupełnie nowego.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://culiinaria.pl/pl/
Dodano: 2022-10-18
Telefon: 794-050-060
Miejscowość: Warszawa
Adres: Hoża 62
Kod pocztowy: 00-681

Źródła:
https://culiinaria.pl/pl/menu-3/


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. 02797 Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48
Rehatrainers
ul. 02777 Warszawa, Ciszewszkiego 15
PSYCHE.EXPERT Katarzyna Kowalska
ul. 05505 Nowe Wągrodno, Główna 48b