Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Tartak Rybojady Lidia Kapała

Tarcica dąb • Tartak Rybojady Lidia Kapała


W Polsce można spotkać wiele drzew liściastych, posiadających mnóstwo właściwości, pozwalających na wykorzystanie ich do licznych celów praktycznych. Do jednych z niezwykle pięknych i wytrzymałych drzew zalicza się dąb, który od wielu lat uznawany jest za symbol ogromnej siły. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż wieńce stworzone z liści dębu zdobiły głowy kultowych rzymskich postaci, w tym zwycięskich wodzów.  Dęby są także symbolem potęgi, dzięki swojej długowieczności - szacuje się, że żyją średnio ponad 700 lat. W Polsce występuje 6 z 200 gatunków tego drzewa, a do celów praktycznych wykorzystuje się praktycznie wyłącznie 3 z nich - dąb szypułkowy, bezszypułkowy oraz czerwony. W początkowym stadium drewno dębowe jest szarożółte, a z upływem czasu ciemnieje do barwy jasno, a nawet ciemnobrązowej. Posiada charakterystyczne słoje proste o różnej wielkości, które zwykle rozmieszczone są nierównomiernie.

Dębina jest powszechnie stosowana głównie do wyrobu mebli oraz podłóg. Najbardziej wytrzymałe gatunki używa się do produkcji okiennic zewnętrznych oraz schodów. Do wykonywania takich elementów służy tarcica z drzew: dąb oraz buk. W związku z tym, Tartak Rybojady Lidia Kapała, współpracuje głównie  z producentami mebli, którzy zakupują większe ilości surowca do wykonywania szaf, łóżek czy komód. Firma jest jednak również otwarta na klienta indywidualnego i nawet najmniejsze zamówienia. Wszystkie projekty traktuje poważnie i podchodzi do nich z należytą starannością. Wykwalifikowani pracownicy podejmują się zleceń standardowych oraz tych najbardziej nietypowych.

Wszystkie drzewa wykorzystywane przez tartak pochodzą z wyłącznie certyfikowanych lasów. Każdy surowiec przechodzi szczegółową kontrolę, dzięki czemu wszystkie produkty wyróżnia najwyższa jakość. Docenia to szerokie grono klientów, którzy chętnie dzielą się swoim zadowoleniem i udostępniają na temat firmy wiele pozytywnych opinii. Sporą część z nich można znaleźć między innymi w Internecie. Natomiast na stronie internetowej przedsiębiorstwa widnieje wiele szczegółowych informacji na temat samej oferty i świadczonych usług.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.tartakrybojady.pl/
Dodano: 2019-03-05
Telefon: 665 550 009
Miejscowość: Rybojady
Adres: Rybojady 15
Kod pocztowy: 66-320

Źródła:
https://www.tartakrybojady.pl/oferta/tarcica-lisciasta/


Podobne Firmy

Węgier Glass
ul. 68200 Żary, Szklarska 39
Healthrepair
ul. 66400 Gorzów Wielkopolski, Matejki 45A
Francepol Sp. z o.o.
ul. 66002 Stary Kisielin, Zatorze 9