Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Kancelaria Adwokacka Tomasz Janik

Jaka kancelaria z siedzibą w Gdyni udziela porad prawnych dla firm?


Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga znajomości nie tylko zasad rządzących rynkiem, ale też prawa. Jest to spore wyzwanie zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy. Nie zawsze jest on świadomy obowiązków, jakie scedował na niego polski ustawodawca. Warto pamiętać, że w przypadku ich niespełnienia organy takie jak Urząd Skarbowy czy ZUS nie przyjmują tłumaczenia, że dana firma istnieje dopiero od niedawna. Obligatoryjność, jeśli chodzi o orientowanie się w podstawie prawnej odnoszącej się do prowadzenia konkretnej działalności, dotyczy w takim samym stopniu osoby dopiero rozwijającej swój biznes, jak i prowadzącej go od wielu lat.

Zakładając firmę, warto od razu znaleźć w swojej okolicy odpowiednią pomoc prawną. Kompetentny adwokat może wspomóc przedsiębiorcę w naprawdę szerokim zakresie. Jest w stanie przeprowadzić w jego imieniu proces rejestracyjny działalności oraz zgłosić ją do właściwych organów. Zapewni wsparcie przy poszukiwaniu lokalu, zadba o kwestie związane z jego legalnym wynajmem oraz dostosowaniem go do potrzeb przedsiębiorstwa. Opracuje też dokumenty pracownicze jeśli właściciel planuje obsadzenie poszczególnych stanowisk. 

Prawnik jest potrzebny również w wielu innych sprawach. Osoba prowadząca firmę zwykle woli skupiać się na jej rozwoju i zdobywaniu nowych klientów niż na śledzeniu zmian prawnych. Adwokat może więc na bieżąco przedstawiać swojemu klientowi wszystkie dotyczące go aktualizacje i doradzać, w jaki sposób należy je wdrażać. To znaczna pomoc, gdyż polski prawodawca wprowadził dość rygorystyczny system kar (zarówno finansowych, jak i administracyjnych), które mogą być nałożone na przedsiębiorców niestosujących się do wprowadzanych nowelizacji. Koszt usługi prawnej jest znikomy, jeśli weźmie się pod uwagę możliwą wysokość zasądzonej grzywny.

Osoba zatrudniająca pracowników powinna też liczyć się z tym, że mogą oni wystąpić przeciw pracodawcy na drogę prawną. Powody takiej decyzji są różne, jednak bez względu na to, czy dotyczą kwestii nierzetelności w zakresie płac, czy chociażby BHP, przyda się w takiej sytuacji pomoc adwokata. Przedsiębiorca prowadzący swój biznes na terenie Gdyni może uzyskać porady prawne od Kancelarii Adwokackiej Adwokat Tomasz Janik. Jej właściciel działa regionalnie, obsługując rejon Trójmiasta oraz okolic.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://tomasz-janik.pl/
Dodano: 2022-09-27
Telefon: 609 609 717
Miejscowość: Gdynia
Adres: Starowiejska 58
Kod pocztowy: 81-356

Źródła:
https://tomasz-janik.pl/zakres-uslug/porady-prawne-gdynia/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny


Autor: Adrian Szulc


Podobne Firmy

Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe
ul. 84104 Jastrzębia Góra, Górna 3
Agroturystyka Koziołkowo
ul. 83430 Stara Kiszewa, Bartoszylas 43B
TSLine
ul. 81336 Gdynia, Indyjska 13