Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

Reprezentowanie w sprawach cywilnych przez prawnika - na czym polega?


Prawo cywilne to szeroka gałąź prawa, koncentrująca się na regulacji stosunków między poszczególnymi podmiotami. Dzieli się je na część ogólną, rzeczową i zobowiązań. Pierwsza z nich zawiera wspólne zasady, druga reguluje prawo własności, natomiast trzecia wiąże się z zawieraniem różnego rodzaju umów oraz konsekwencjami za nieprzestrzeganie zapisów w nich zawartych. Podejmowanie różnego rodzaju czynności czy zawieranie kontraktów bez znajomości wszystkich zapisów nie jest dobrym pomysłem, dlatego niektórzy nawiązują współpracę z firmami, takimi jak R-Legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka. Przedsiębiorstwo bierze na siebie sprawy cywilne i współpracuje z osobami fizycznymi oraz prowadzącymi działalności gospodarcze. Problemy, z jakimi zgłaszają się klienci, dotyczą między innymi rękojmi, niewłaściwego wykonania umowy oraz chęci ubiegania się o odszkodowanie finansowe.

Usługi kancelarii obejmują reprezentowanie w sprawach cywilnych. Zatrudnia ona pełnomocników udzielających się w sądach różnych instancji w imieniu klientów. Wszystko to sprawia, że nie zawsze muszą udawać się na rozprawy osobiście, dzięki czemu zaoszczędzają czas. Adwokaci uczestniczą w sprawach o zasiedzenie, eksmisję, odwołanie darowizny, zadośćuczynienie za doznane krzywdy lub uszczerbek na zdrowiu i nie tylko. Innymi słowy, koncentrują się na prawach obywatelskich, które nie są respektowane. Udzielają pomocy zarówno pozwanym, jak i poszkodowanym, którzy chcą zaczerpnąć wiedzy z rzetelnych źródeł.

Specjaliści poświęcają wiele czasu na udzielanie porad klientom. Znajdują one zastosowanie przed rozprawami oraz zawsze wtedy, gdy mają wątpliwości z dalszym postępowaniem. Spotkania odbywają się w siedzibie kancelarii lub online, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Z podobnych usług korzystają przedsiębiorcy chcący zaczerpnąć rady w związku z przepisami podatkowymi, które szybko się zmieniają. Prawnicy na bieżąco aktualizują wiedzę, którą chętnie się dzielą.

Do kancelarii zgłaszają się właściciele firm planujący zawarcie ważnych kontraktów, którzy chcą mieć pewność odpowiedniego zabezpieczenia swoich interesów. Doradztwo zmniejsza ryzyko działań niezgodnych z prawem, które wiązałyby się z ryzykiem otrzymywania kar finansowych. Niekiedy specjaliści wspierają zainteresowanych w uzyskiwaniu niezbędnych licencji, przez co prowadzona działalność jest legalna.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://r-legal.pl
Dodano: 2022-07-16
Telefon: 516 160 748
Miejscowość: Kraków
Adres: Mogilska 13b
Kod pocztowy: 31-542

Źródła:
https://r-legal.pl/oferta/


Podobne Firmy

Zielone Tarasy
ul. 30004 Kraków, aleja Juliusza Słowackiego 64
Caterin Group
ul. 31982 Kraków, Jana Pawła II 188
PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.
ul. 32084 Mników, Mników 389