Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


"MEDAMI" Teresa Derebecka

Czym są badania laboratoryjne w Gdyni?


Morfologia to badanie krwi dające możliwość ocenienia ogólnego stanu zdrowia danej osoby. Wielu specjalistów zaleca wykonywanie jej przynajmniej raz w ciągu roku, nawet wtedy, gdy ze zdrowiem nie dzieje się nic niepokojącego. Dzięki niej można wykryć nieprawidłowości, zanim przerodzą się one w groźne choroby wymagające długotrwałego leczenia. Badania laboratoryjne w Gdyni wykonują specjaliści z Medami. To znana i ceniona klinika z niezbędnym sprzętem, zrzeszająca doświadczony personel, dla którego dobro pacjentów jest kwestią priorytetową. Morfologia, jaką proponują, koncentruje się na płytkach krwi oraz białych i czerwonych krwinkach. Daje szansę wykrycia stanów zapalnych, zakażeń, wirusów, chorób nerek, przerzutów nowotworowych, anemii oraz białaczki. Znajduje zastosowanie także wśród osób podejrzewających u siebie niedobory żelaza i niektórych witamin, choroby trzustki oraz cukrzycę.

Morfologia to jedno z najczęściej wykonywanych badań, które sprawdza się wśród najmłodszych. Trwa ono krótko, a pacjenci, którzy się na nie udają, muszą być na czczo. Ostatni posiłek należy spożyć dzień przed i powinien być on lekkostrawny. Na badanie można udać się z samego rana, ponieważ część kontrolowanych parametrów zmienia się w ciągu dnia. Niektórzy lekarze zalecają niepicie alkoholu oraz wstrzymanie się z paleniem papierosów na co najmniej 3 dni przed pobraniem krwi. Równie ważny jest wypoczynek i unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, który przyczynia się do spadku trójglicerydów oraz glukozy.

Morfologia to podstawowy element umożliwiający znalezienie przyczyny złego stanu zdrowia. Decydują się na nią między innymi osoby z brakiem apetytu, częstym poczuciem zmęczenia, nawracającymi stanami podgorączkowymi, nocnymi potami, długo gojącymi się ranami i nagłą utratą wagi. Warto podkreślić, że czasami pacjenci zdrowi miewają wyniki odbiegające od normy, co jest efektem stosowania nieprawidłowej diety. Badania te są przeprowadzane nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci.

Poza morfologią niektórzy sprawdzają także glukozę. Z reguły kontrolują ją osoby podejrzewające u siebie zaburzenia gospodarki węglowodanowej oraz cukrzycę. Kliniki proponuje również badania tarczycy koncentrujące się na hormonie TSH oraz badania OB. Ich celem jest ustalenie, czy organizm został dotknięty stanem zapalnym.

 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://medami.pl/
Dodano: 2022-01-22
Telefon: 515 151 993
Miejscowość: Gdynia
Adres: Starowiejska 45
Kod pocztowy: 81-363

Źródła:
https://medami.pl/badania-laboratoryjne/


Podobne Firmy

Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe
ul. 84104 Jastrzębia Góra, Górna 3
Agroturystyka Koziołkowo
ul. 83430 Stara Kiszewa, Bartoszylas 43B
TSLine
ul. 81336 Gdynia, Indyjska 13