Jest wiele dróg do sukcesu... Przejdź jedną z nich razem z nami!


Nycz Intertrade Sp. z o.o.

Czym są odpady przemysłowe?


Każda fabryka generuje sporą ilość odpadów, które mogłyby szkodzić środowisku. Z tego powodu w coraz większej liczbie miejsc powstają specjalne składowiska oraz miejsca służące do ich bezpiecznej utylizacji. Odpady przemysłowe to nic innego jak zbędne produkty powstałe podczas różnego rodzaju procesów. Są one wytwarzane nie tylko przez fabryki, ale i pozostałe obiekty, takie jak zakłady budowlane, lakiernie, warsztaty samochodowe, hale magazynowe czy placówki medyczne. Ich zarządcy są zobowiązani do należytego zachowania czystości oraz legalnego pozbywania się odpadów uznawanych za niebezpieczne. Niektóre z nich nadają się do utylizacji, a jeszcze inne mogą być przetwarzane i wykorzystywane ponownie.

 

Do najczęściej występujących odpadów przemysłowych zalicza się:

  • ciecze chemiczne,
  • rozpuszczalniki,
  • farby,
  • elementy niektórych maszyn,
  • metale.

Są to także żarówki z rtęcią, sprzęty AGD, komputery oraz akumulatory. Stanowią one niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego, a znaczna część z nich jest podatna na korozję i łatwopalna, co zwiększa ryzyko pojawiania się pożarów.

 

Każdy przedsiębiorca mający kontakt z wyżej wspomnianymi odpadami jest zobowiązany do ich właściwego magazynowania oraz transportowania. Przede wszystkim powinny one znajdować się z zadaszonych przestrzeniach oraz szczelnych pojemnikach, na które naniesiono odpowiednie symbole. Niektórzy właściciele firm nie mają jednak warunków do składowania ich zgodnie z prawem ani do przewożenia. W takiej sytuacji można podjąć współpracę z przedsiębiorstwem Nycz, którego specjalizacją jest przewóz tego typu odpadów za pomocą specjalistycznych i doskonale wyposażonych pojazdów.

 

Jego przedstawiciele to wykwalifikowane osoby dbające o poprawny przebieg poszczególnych procedur, co sprawia, że ich działania są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Dysponują oni stosownymi certyfikatami i każdorazowo wystawiają pisma potwierdzające odbiór odpadów. Podejmują się transportu odpadów produkcyjnych, przeterminowanej żywności, urządzeń chłodniczych, płynów szlifierskich oraz odpadów ropopochodnych. Przyjeżdżają w miejsce wskazane przez klienta w ustalonym terminie i świadczą usługi nie tylko na terenie Polski, ale też innych krajów. Posiadają nowoczesne ciężarówki oraz cysterny dające możliwość transportowania odpadów w formie płynnej.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://ekonycz.pl/
Dodano: 2021-10-27
Telefon: +48 12 290 03 30
Miejscowość: Kraków
Adres: Płk. Dąbka 8C
Kod pocztowy: 30-732

Źródła:
https://ekonycz.pl/odpady-przemyslowe/


Podobne Firmy

Zielone Tarasy
ul. 30004 Kraków, aleja Juliusza Słowackiego 64
Caterin Group
ul. 31982 Kraków, Jana Pawła II 188
PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.
ul. 32084 Mników, Mników 389